STRONA OFICJALNA
2020.06.29
Ostatni czerwcowy... 33. kolejka (poniedziałek)
Autor: Wojciech Bajak Fot. 400mm.pl

 

"Słońce pada oknem na nasze głowy / W ten poranek piękny czerwcowy" - śpiewał niegdyś Kazik Staszewski w piosence "Lewy czerwcowy". 29 czerwca mamy właśnie ostatni przedmeczowy poranek w tym miesiącu w PKO Bank Polski Ekstraklasie, na boisko wyjdą zawodnicy Cracovii i Pogoni Szczecin.

CRACOVIA - POGOŃ SZCZECIN

 

To dwie najniżej sklasyfikowane drużyny w Grupie A rundy finałowej, choć obie - nawet w przypadku porażki - zachowają matematyczne szanse na wicemistrzostwo Polski po tej kolejce. Nie da się jednak ukryć, że Cracovia i Pogoń Szczecin, które po 24. serii spotkań wspólnie plasowały się na podium, nie przeżywają ostatnio najlepszego okresu. Pasy wygrały tylko jedno z dziesięciu poprzednich starć. Pogoń Szczecin z kolei nawet w jedenastu ostatnich starciach zanotowała zaledwie raz pełną pulę na swym koncie.

 

Portowcom jednak trzeba oddać, iż chociaż defensywa funkcjonuje u nich w zadowalającym stopniu. To właśnie oni po trzydziestu dwóch kolejkach wraz z Lechem Poznań i Piastem Gliwice mieli najwięcej meczów bez straty bramki (po 13). Tymczasem Pasy mają aktualnie najdłuższą serię spotkań, w których przeciwnicy minimum raz trafiali do ich siatki (11). Z drugiej strony szczecinianie dołują w ofensywie. W żadnym z jedenastu ostatnich meczów nie zdołali strzelić więcej niż jednego gola (łącznie - 4). W 2020 roku to właśnie oni wraz z ŁKS Łódź są najgorsi pod tym względem (po 7 goli).

 

W bezpośrednich starciach między nimi panuje idealny remis. Oba zespoły wygrały po trzynaście spotkań. W rundach finałowych wyraźnie górą jest jednak Pogoń Szczecin, która w trzech meczach z Pasami w tej fazie zdobyła komplet punktów. Co jest dość zaskakujące, bo Portowcy jednak zdecydowanie częściej w finiszowej części rozgrywek przegrywali. Mają najwięcej porazek w rundach finałowych ze wszystkich ekip (22).

 

WARTO WIEDZIEĆ:

Rafael Lopes (Cracovia) - ma najwięcej goli strzelonych z debiutantów w tym sezonie (11)

• W meczach Pogoni Szczecin padło najmniej goli w tym sezonie (61)

• Średnio w meczach między nimi w Krakowie pada 3,24 gola

 


News

Wisła K. 1:1 Korona - Deszczowy remis

2020.07.11

News

Legia 2:0 Cracovia - Kropka nad "i"

2020.07.11

News

Arka 3:2 ŁKS - Zaliczka z pierwszej połowy

2020.07.11

News

Zagłębie 0:1 Wisła P. - Znowu skromnie, znowu skutecznie

2020.07.10

News

Czas na finały Ekstraklasa Games! Transmisje już w ten weekend

2020.07.10

News

Głęboki oddech ulgi... 35. kolejka (piątek)

2020.07.10
News

Sędziowie 35. kolejki

2020.07.09
News

Holenderska agencja Expoza obsłuży profile Ekstraklasy na YouTube

2020.07.09
Używamy cookies w celach świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Polityka Prywatności X