STRONA OFICJALNA
2018.08.08
Piłkarz Lipca w LOTTO Ekstraklasie - Piotr Celeban
Autor: WB Fot. 400mm.pl

W tym sezonie Piotr Celeban może pobić rekord Śląska Wrocław pod względem największej liczby występów w barwach tego klubu w Ekstraklasie. Może również świętować swój setny mecz z rzędu w najwyższej lidze rozegrany od 1. do 90. minuty. Na razie zgarnął swój pierwszy skalp w bieżących rozgrywkach – tytuł Piłkarza Lipca.

To dość rzadkie wyróżnienie wśród przedstawicieli jego boiskowej pozycji. Ostatnim obrońcą z takim laurem na koncie był Adam Banaś z KGHM Zagłębia Lubin. Pojawił się on na liście zdobywców tej nagrody w kwietniu 2014 roku. Oprócz niego i Celebana z obrońców sięgał po taki tytuł jeszcze tylko Marcelo z Wisły Kraków. Dokonał tego w lutym 2009 roku. 

 

Kapitan Śląska Wrocław stał się pierwszym defensorem w historii, który dwukrotnie zdobył to wyróżnienie. Poprzednio udało mu się wygrać plebiscyt w październiku 2011 roku. Ustanowił on jednocześnie rekord pod względem największego odstępu między dwoma wywalczonymi nagrodami Piłkarza Miesiąca w Ekstraklasie (6 lat, 9 miesięcy). 

 

Wyboru dokonali kapitanowie wszystkich szesnastu klubów Ekstraklasy. Dwa pozostałe głosy stanowią wyniki plebiscytu ze strony Onet.pl oraz facebooka nc+. Po zsumowaniu tych wskazań Celeban zdobył siedem punktów. O pięć mniej zgromadzili  Joel Valencia z Piasta Gliwice i Patryk Tuszyński z KGHM Zagłębia Lubin. Pojedyncze głosy otrzymali też: Mateusz Mak, Vulnet Basha, Filip Starzyński, Flavio Paixao, a także Łukasz Trałka.

 

Piotr Celeban w obu lipcowych kolejkach strzelał jednego gola. Dzięki temu wraz z kilkoma innymi graczami przewodził klasyfikacji strzelców bieżących rozgrywek, co jak na obrońcę jest jednak dość niezwykłym wyczynem. W przypadku kapitana Śląska Wrocław nie powinno to jednak dziwić. Ma on na koncie już trzydzieści dwa gole i zaledwie trzema trafieniami ustępuje najskuteczniejszemu obrońcy w historii Ekstraklasy – Kazimierzowi Węgrzynowi.

 


News

Oficjalny quiz Ekstraklasy: zwycięzcy w marcu!

2020.04.06

News

Konkurs "Football Manager to moje życie" - zwycięzcy

2020.04.06

News

Stałe fragmenty gry... podsumowanie 26 kolejek (cz. III)

2020.03.24

News

Turniej Ekstraklasa Games zawieszony

2020.03.18

News

Odroczone jubileusze...

2020.03.16

News

W podobnych nastrojach... 27. kolejka (piątek)

2020.03.13
News

Wydarzenie 26. kolejki: Poczwórna czwórka

2020.03.10
News

26. kolejka w obiektywie

2020.03.10
Używamy cookies w celach świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Polityka Prywatności X