STRONA OFICJALNA
2019.04.10
Piłkarz Marca w LOTTO Ekstraklasie: Jakub Błaszczykowski
Autor: Wojciech Bajak Fot. 400mm.pl

Przed paroma tygodniami Jakub Błaszczykowski został pierwszym w historii zawodnikiem, mającym w dorobku udział w finale Ligi Mistrzów, który wystąpił w najwyższej polskiej lidze. Jego kolekcja sukcesów zawiera także między innymi status rekordzisty pod względem liczby występów w reprezentacji Polski, dwa mistrzostwa Niemiec, mistrzostwo Polski, czy Puchar Niemiec. Teraz do pokaźnego rejestru osiągnięć skrzydłowego Wisły Kraków dołączył także tytuł Piłkarza Marca LOTTO Ekstraklasy.

Pod uwagę przy wyborze Piłkarza Marca brano osiągnięcia z 24., 25., 26. i 27. kolejce. W tym czasie Wisła Kraków zanotowała trzy zwycięstwa - w tym w prestiżowych starciach z Cracovią i Legią Warszawa - oraz jedną porażkę. Prawdziwie imponująco wygląda jednak jej dorobek bramkowy z tych spotkań. Biała Gwiazda aż piętnaście razy wpakowała w tych starciach piłkę do siatki przeciwników, co daje średnią 3,75 trafienia na spotkanie! Rywale inkasowali od drużyny spod Wawelu dwa (Pogoń Szczecin), trzy (Cracovia), cztery (Legia Warszawa) i aż sześć (Korona Kielce) bramek. Kapitan zespołu prowadzonego przez Macieja Stolarczyka pomógł w tym dziele uzyskując trzy gole i jedną asystę.

 

Wszystkie jego celne strzały wykonane w tym miesiącu zdołały zaskoczyć bramkarzy. Łącznie pięciokrotnie strzelał na bramkę przeciwników. Wykonał też w marcu 131 podań, z czego blisko 75% dotarło do adresatów. Wygrał też połowę stoczonych pojedynków (36/72) i zanotował pięć udanych zwodów na jedenaście prób. Średnio przemierzał 9,67 km i wykonał łącznie 43 sprinty. 

 

 

Taki bilans marcowych meczów przyniósł mu 5 głosów w plebiscycie na Piłkarza Miesiąca. Na kapitana Wisły zagłosowało czterech kapitanów drużyn LOTTO Ekstraklasy, dodatkowy głos zapewnił mu wybór kibiców na Ekstraklasa.tv. Następni w klasyfikacji byli Airam Cabrera z Cracovii (3 głosy), Krzysztof Drzazga z Wisły Kraków i Carlitos z Legii (2 głosy). Po jednym razie wskazani zostali Łukasz Burliga (Wisła), Adam Buksa (Pogoń), Filip Starzyński (KGHM Zagłębie), Igor Angulo (Górnik), Żarko Udovicić (Zagłębie Sosnowiec) i Martin Konczkowski (Piast).

 

Jakub Błaszczykowski jest już trzecim zawodnikiem Wisły Kraków wyróżnionym tytułem Piłkarza Miesiąca w bieżącym sezonie. Za sierpień nagrodę tę otrzymał bowiem Zdenek Ondrasek, za październik zaś Jesus Imaz. Obaj opuścili już szeregi Białej Gwiazdy. Rekordzista reprezentacji Polski w liczbie występów stał się zaś jednocześnie pierwszym Polakiem z tego klubu, który zdobył ten laur od Radosława Sobolewskiego, triumfatora z marca 2009 roku. Zawodnicy Wisły wywalczyli łącznie już siedem takich nagród, daje im to trzecią lokatę w stawce za Legią Warszawa oraz Jagiellonią Białystok. Sukces Błaszczykowskiego sprawił zaś, że w tej klasyfikacji wyprzedzili Śląsk Wrocław.

 

Piłkarz Miesiąca 2018/19

Marzec 2019 - Jakub Błaszczykowski (Wisła Kraków)

Luty 2019 - Filip Mladenović (Lechia Gdańsk)

Grudzień 2018 - Michał Janota (Arka Gdynia)

Listopad 2018 - Flavio Paixao (Lechia Gdańsk)

Październik 2018 - Jesus Imaz (Wisła Kraków)

Wrzesień 2018 - Petteri Forsell (Miedź Legnica)

Sierpień 2018 - Zdenek Ondrasek (Wisła Kraków)

Lipiec 2018 - Piotr Celeban (Śląsk Wrocław)

 


News

Oficjalny quiz Ekstraklasy: zwycięzcy w marcu!

2020.04.06

News

Konkurs "Football Manager to moje życie" - zwycięzcy

2020.04.06

News

Stałe fragmenty gry... podsumowanie 26 kolejek (cz. III)

2020.03.24

News

Turniej Ekstraklasa Games zawieszony

2020.03.18

News

Odroczone jubileusze...

2020.03.16

News

W podobnych nastrojach... 27. kolejka (piątek)

2020.03.13
News

Wydarzenie 26. kolejki: Poczwórna czwórka

2020.03.10
News

26. kolejka w obiektywie

2020.03.10
Używamy cookies w celach świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Polityka Prywatności X