STRONA OFICJALNA
2018.11.07
Piłkarz Października w LOTTO Ekstraklasie: Jesus Imaz
Autor: Wojciech Bajak Fot. 400mm.pl

W trzech październikowych meczach Wisła Kraków zdobyła 5 punktów, a jej napastnik Jesus Imaz - 5 goli! Nic dziwnego, że w  głosowaniu kapitanów drużyn LOTTO Ekstraklasy oraz internautów Hiszpan został wybrany najlepszym zawodnikiem miesiąca.

Biała Gwiazda miała w październiku naprawdę trudny terminarz. Z trzech meczów, dwa rozgrywała na wyjeździe. I były to spotkania o dodatkowym ciężarze emocjonalnym - derby z Cracovią oraz rywalizacja z Legią Warszawa. Pierwsze z nich Wisła rozstrzygnęła na swoją korzyść 2:0, w drugim zremisowała 3:3, choć już przegrywała 0:2. Ogromna zasługa w tych wynikach Jesusa Imaza. W obu zanotował dublety. Został w ten sposób jednocześnie pierwszym graczem Wisły Kraków od 83 lat, który w dwóch kolejnych spotkaniach z Cracovią w Ekstraklasie zdobył po dwie bramki! 

 

To jednak nie był koniec jego wyczynów strzeleckich w minionym miesiącu. Hiszpan trafił także w rywalizacji z Zagłębiem Sosnowiec. Łącznie więc październik przyniósł mu aż pięć goli, co było najlepszym rezultatem w LOTTO Ekstraklasie. W całym sezonie Imaz ma już sześć zdobytych bramek.

 

 

Liczba głosów na Piłkarza Października w LOTTO Ekstraklasie:

6 - Jesus Imaz

3 - Flavio Paixao

2 - Marcin Robak, Maciej Jankowski

1 - Kamil Drygas, Lukas Haraslin, Szymon Pawłowski, Michał Janota, Cafu

 

 

Tym samym Hiszpan dołączył na liście laureatów nagrody Piłkarza Miesiąca do swojego klubowego kolegi - Zdenka Ondraska, który był najlepszy w sierpniu. Poza Białą Gwiazdą żaden klub nie ma w tym gronie więcej niż jednego gracza. Triumf Imaza sprawił też, że Wisła w klasyfikacji wszech czasów nagrody awansowała na trzecią lokatę, ex aequo ze Śląskiem Wrocław. Piłkarze obu klubów zgromadzili po sześć takich wyróżnień. Przed nimi znajdują się tylko przedstawiciele Jagiellonii Białystok (9) oraz Legii Warszawa (10).

 

Jednocześnie już trzeci miesiąc z rzędu zakończył się triumfem obcokrajowca. Po Czechu Zdenku Ondrasku i Finie Petterim Forsellu, tym razem wyróżniony został przedstawiciel Hiszpanii. Ostatni raz zawodnik z tego kraju zwyciężył w plebiscycie na Piłkarza Miesiąca w listopadzie 2017 roku. Wówczas statuetka powędrowała w ręce Igora Angulo z Górnika Zabrze.

 

Piłkarz Miesiąca LOTTO Ekstraklasy 2018/19:

Październik 2018 - Jesus Imaz (Wisła Kraków)

Wrzesień 2018 - Petteri Forsell (Miedź Legnica)

Sierpień 2018 - Zdenek Ondrasek (Wisła Kraków)

Lipiec 2017 - Piotr Celeban (Śląsk Wrocław)


News

Oficjalny quiz Ekstraklasy: zwycięzcy w marcu!

2020.04.06

News

Konkurs "Football Manager to moje życie" - zwycięzcy

2020.04.06

News

Stałe fragmenty gry... podsumowanie 26 kolejek (cz. III)

2020.03.24

News

Turniej Ekstraklasa Games zawieszony

2020.03.18

News

Odroczone jubileusze...

2020.03.16

News

W podobnych nastrojach... 27. kolejka (piątek)

2020.03.13
News

Wydarzenie 26. kolejki: Poczwórna czwórka

2020.03.10
News

26. kolejka w obiektywie

2020.03.10
Używamy cookies w celach świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Polityka Prywatności X