STRONA OFICJALNA
2019.11.10
Połowa przed przerwą... 15. kolejka (niedziela)
Autor: Wojciech Bajak Fot. 400mm.pl

To ostatnie mecze przed listopadową przerwą reprezentacyjną. Za parę dni kilku z ich uczestników będzie broniło barw swoich drużyn narodowych w eliminacjach Mistrzostw Europy. Dziś natomiast powalczą o punkty w starciach kończących pierwszą połowę rundy zasadnicznej.

KGHM ZAGŁĘBIE LUBIN - RAKÓW CZĘSTOCHOWA

 

Obie drużyny w tym sezonie zdobyły identyczną liczbę punktów (po 18). U Rakowa Częstochowa całość tego dorobku przysporzyły zwycięstwa. Zawodnicy spod Jasnej Góry w obecnych rozgrywkach jako jedyni w stawce bowiem nie zremisowali swojego spotkania. Ostatni raz podział punktów przydarzył im się w Ekstraklasie w kwietniu 1998 roku. Po tym wydarzeniu w 25 kolejnych starciach tej drużyny w najwyższej lidze udawało się już wyłonić triumfatora. W trzech ostatnich starciach z jego udziałem zaś tylko wygrany zespół zdobywał bramki w potyczce. 

 

Lubinianie ustępują im jednym spotkaniem zakończonym zdobyciem pełnej puli. Dystans ten nadrobili jednak trzema remisami, choć takie rozstrzygnięcie nie padło już w pięciu ich ostatnich starciach. Cztery poprzednie mecze drużyny prowadzonej przez Martina Sevelę rozstrzygnęły się różnicą jednego gola. Od częstochowian odróżnia Miedziowych ponadto dużo lepsza ofensywa. W przekroju całego sezonu to oni mają najwięcej meczów z co najmniej dwoma (8, tyle samo: Jagiellonia Białystok) strzelonymi golami. Dla lubinian bramki zdobywała także największa liczba zawodników (11, tyle samo: Legia Warszawa), w tym młodzieżowców (4, tyle samo: Lech Poznań).

 

WARTO WIEDZIEĆ:

- KGHM Zagłębie Lubin u siebie wygrało wszystkie mecze z Rakowem Częstochowa w Ekstraklasie

- Zawsze jeśli Raków Częstochowa wygrywa z KGHM Zagłębiem Lubin to 1:0

- Bilans w Ekstraklasie: 8 meczów - 4 zwycięstwa KGHM Zagłębia Lubin, 2 remisy, 2 zwycięstwa Rakowa Częstochowa. Bramki: 9-5

 

 

LECH POZNAŃ - KORONA KIELCE

 

Wraz z Jagiellonią Białystok Lech Poznań otwiera klasyfikację najbardziej bramkostrzelnych zespołów sezonu 2019/2020. Kolejorz trafił łącznie do siatek rywali już 24 razy. Zawsze udawało mu się również trafić w spotkaniach rozgrywanych przy Bułgarskiej. Także wespół z Dumą Podlasia przewodzi pod względem największej liczby meczów z minimum trzema zdobytymi bramkami (4). Obecnie legitymuje się też serią dziewięciu spotkań z rzędu z chociaż jednym trafieniem. 

 

Dla jej najbliższego rywala takie liczby to tylko pobożne życzenia. Korona Kielce zdobyła mniej bramek w całym sezonie niż Lech Poznań... po 75. minucie (7-10)! Właśnie ona na koncie ma najmniej strzałów posłanych do siatek rywali w całej stawce (7). Ani razu nie zdołała pokonać bramkarza przeciwników w bieżących rozgrywkach więcej niż raz. Stąd wszystkie jej wygrane zostały osiągnięte w wymiarze 1:0. Taki rezultat - dla jednej ze stron - figurował już w połowie jej starć w obecnym sezonie. To najwyższy rezultat w lidze. Natomiast jeśli już remisuje to zawsze 1:1.

 

WARTO WIEDZIEĆ:

- Lech Poznań stracił najmniej goli w II połowach (6)

- Korona Kielce nie straciła gola w 3 z 4 ostatnich meczach z Lechem Poznań

- Mecz drużyny z najmniejszą (Lech – 0,5/mecz) i największą (Korona – 2,6/mecz) liczbą spalonych w tym sezonie

 

 

LECHIA GDAŃSK - POGOŃ SZCZECIN

 

Bilans starć między tymi drużynami jest prawie identyczny jeśli chodzi o zwycięstwa i strzelone gole. Tyle że w pierwszej z tych kategorii jeden triumf przewagi ma gdański zespół (13-12), druga stanowi domenę Portowców (43-42). Trzy ostatnie starcia między nimi kończyły się zawsze wygranymi Lwów Północy. W każdym z nich potrafili strzelać co najmniej dwa gole, ale też ani razu w tym czasie nie pokonali szczecińskiej ekipy różnicą większą niż jedno trafienie. Dobrą passą w starciach z Portowcami legitymuje się też sam szkoleniowiec Lechii Gdańsk. Drużyny prowadzone przez Piotra Stokowca nie przegrały żadnego z jedenastu ostatnich meczów przeciwko ekipie ze Szczecina. 

 

Pogoń przyjeżdża dziś jednak z mianem najlepszego zespołu wyjazdowego w tym sezonie. To ona w gościach zdobyła bowiem najwięcej punktów (14). Odniosła też poza swoim obiektem najwięcej zwycięstw (4, tyle samo: Legia Warszawa). Wszystkie one miały jednak rozmiar zaledwie jednej bramki. Przegrała także najmniejszą liczbę spotkań (1, tyle samo: Jagiellonia Białystok). Niedawno minęła 2. rocznica przybycia do tego zespołu trenera Kosty Runjaica. Swoją pierwszą wygraną szkoleniowiec ten odniósł zaś właśnie w meczu z Lechią Gdańsk (20. kolejka sezonu 2017/2018).

 

WARTO WIEDZIEĆ:

- W żadnym meczu Lechii Gdańsk w tym sezonie jedna z drużyn nie strzeliła więcej niż 2 gole

- Pogoń Szczecin to 1 z 2 drużyn przeciwko którym nie podyktowano karnego (też: Zagłębie)

- 5 meczów z rzędu między nimi w których obie drużyny zdobywały bramki

 

 


News

Letnie okienko transferowe otwarte - fakty i mity

2020.07.31

News

366 dni rywalizacji - podsumowanie sezonu 2019/2020 (cz. I)

2020.07.28

News

Cracovia zdobywcą Totolotek Pucharu Polski!

2020.07.24

News

Ostatnia kolejka - czas pożegnań

2020.07.24

News

Wydarzenie 37. kolejki: Podmiana wicelidera

2020.07.21

News

Inauguracja Legia Training Center

2020.07.21
News

37. kolejka w obiektywie

2020.07.21
News

Młodzieżowiec Sezonu 2019/2020 PKO Banku Polskiego: Michał Karbownik

2020.07.20
Używamy cookies w celach świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Polityka Prywatności X