2020.11.21
Warta 2:1 Wisła K. - Odmienieni po przerwie

Niespodzianka w Grodzinsku Wielkopolskim. Warta Poznań pokonała w roli gospodarza Wisłę Kraków 2:1. Trzy punkty po zmianie stron poznaniakom zapewnili Jan Grzesik oraz Mateusz Kuzimski.

Już w 10. minucie Wiślacy wyszli na prowadzenie. Adi Mehremić uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Laskowski jeszcze podbił futbolówkę uniemożliwiając interwencją bramkarzowi Warty. Szansy na wyrównanie nie wykorzystał Łukasza Trałka. Sędzia wskazał na wapno, kapitan ekipy z Poznania zmarnował jednak dogodną sytuację i przestrzelił.

Na drugą połowę Warta wyszła odmieniona. Tuż po zmianie stron Grzesik posłał futbolówkę na dłuższy róg, doprowadzając do wyrównania. Dwanaście minut później strzelec pierwszego gola dla poznaniaków zagrał w pole karne, do niej dopadł Kuzimski i dał prowadzenie gospodarzom.