2020.09.25
Wisła P. 1:3 Warta - Upragnione zwycięstwo

Na rozpoczęcia 5. serii gier Wisła Płock podejmowała Wartę Poznań. Beniaminek zdobył pierwszą bramkę w sezonie, a także odniósł pierwsze zwycięstwo po powrocie do ligi, pokonując podopiecznych Radosława Sobolewskiego 3:1.

Od pierwszych minut beniaminek z Poznania naciskał na gospodarzy i utrzymywał się przy piłce. Po 29. minutach zaowocowało to w pierwszego gola w meczu, ale i w sezonie dla Warty. Znakomitym podaniem popisał się Łukasz Trałka, a jeszcze lepszym wykończeniem Aleks Ławniczak umieszczając piłkę w siatce. Szansy na wyrównanie nie wykorzystał Patryk Tuszyński. Czujnie między słupkami interweniował Adrian Lis.

Tuż po rozpoczęciu drugiej odsłony wynik podwyższył Bartosz Kieliba. Z rzutu wolnego ponownie dośrodkował Łukasz Trałka, a obrońca gości wpakował futbolówkę do bramki. Na 10 minut przed końcem bramkę kontaktował zdobył Filip Lesniak. Ostateczny cios zadał najlepszy na murawie tego dnia Łukasz Trałka.

Wydarzenie 8. kolejki 2020/2021: Coraz mocniejszy lider