2020.06.26
Zagłębie 2:1 Korona - Festiwal pięknych goli

W drugim meczu 33. kolejki sezonu 2019/20 KGHM Zagłębie Lubin pewnie pokonało Koronę Kielce 2:1 po dublecie Baszkirowa.

Po potknięcie Arki Korona mogła dogonić ekipę z Gdyni w ligowej tabeli. Najpierw Petteri Forsell chciał użyć swojej tajnej broni ze stałego fragmentu gry, jednak piłka poszybowała obok słupka. W 20. minucie fantastycznym uderzeniem popisał się Baszkirow dając gospodarzom prowadzenie. Na zakończenie pierwszej połowy do wyrównania doprowadził niezawodny w szeregach kielczan – Petteri Forsell.

Po zmianie stron o trzy punkty dzielnie walczyli goście. Swoich sił próbowali Gnjatić oraz Forsell. Podopiecznych Macieja Bartoszka z uderzenia wybił Baszkirow zdobywając drugiego gola w tym meczu zapewniając lubinianom komplet oczek.