2020.11.21
Zagłębie 2:2 Stal - Udany pościg, cenny punkt

W sobotę w ramach 10. kolejki jako pierwsi na plac boju wyszli zawodnicy z Lubina oraz Mielca. W trenerskim debiucie Leszka Ojrzyńskiego Stal zremisowała z Zagłębiem 2:2.

Kłopoty gości zaczęły się już w 17. minucie, gdy wynik spotkania otworzył Kacper Chodyna. Kilka chwil później po dośrodkowaniu Lubomira Guldana futbolówkę do siatki wpakował Sasa Balić. Do szatni goście schodzili z jednobramkową stratą. Defensor z Lubina niefortunnie wybił piłkę tuż pod nogi Macieja Domańskiego, a ten perfekcyjnym uderzeniem dał kontakt swojej ekipie.

Po zmianie stron szkoleniowiec z Mielca wyciągnął asa z rękawa, wpuszczając na murawę Petteri Forsella, który w 50. minucie doprowadził do wyrównania bezpośrednio z rzutu wolnego. Obie ekipy mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, lecz na przeszkodzie stanęli albo bramkarze albo niecelność.