PKO BP Ekstraklasa Blog

Po dwa gole w 24 minuty. Skuteczność od startu

Autor:Wojciech Bajak,
wtorek, 22.10.2024

Gospodarze - 2, goście - 2. Taki wynik był już po 24 minutach spotkania między Motorem Lublin, a Widzewem Łódź w 12. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy. To pierwszy przypadek, by obie drużyny w tym okresie zdobyły przynajmniej po dwie bramki od dwudziestu jeden lat.

FC 25 - premiera

Motor Lublin wyszedł na prowadzenie 1:0 już w dwudziestej drugiej sekundzie starcia przeciwko Widzewowi Łódź! To najszybciej zdobyta bramka w tej edycji zmagań. Jeszcze przed upływem kwadransa podwyższył wynik na 2:0. Rywale odpowiedzieli jednak w 22. i 24. minucie spotkania (23' 59'' według pomiaru Opta Stats Perform). Od dwudziestu jeden lat nie było spotkania, w którym obie drużyny do tego momentu zdobyłyby przynjamniej po dwie bramki! Poprzednio zdarzyło się to 18 października 2003 roku. Wtedy Górnik Zabrze wyszedł na prowadzenie 2:0 już w 5. minucie konfrontacji. Jego ówczesny rywal - nota bene: znowóż Widzew(!) - osiągnął jednak remis dzięki trafieniom w 6. i 13. minucie.