

Stadion Widzewa Łódź. Tutaj Mariusz Stępiński stawiał swoje pierwsze kroki w Ekstraklasie. Tu strzelił swego pierwszego gola na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Łącznie w barwach tego klubu rozegrał trzydzieści trzy mecze i zdobył pięć bramek. Drugiego września na tym obiekcie j
Odbędzie się ona pod hasłem "Gramy do jednej bramki! Wszyscy razem pomóżmy Poli Kowalskiej w walce z białaczką". Charytatywny mecz piłki nożnej zaplanowany jest na godzinę 15:00. Zawodnicy będą rywalizować dwa razy po trzydzieści pięć minut. W każdej z poprzednich edycji akcji na boisku z tej okazji swoje umijętności prezentowali byli i obecni piłkarze znani z rozgrywek Ekstraklasy oraz reprezentacji Polski. Nie zabraknie ich również w najbliższej edycji.
- W obecnych czasach rola zawodowego piłkarza nie sprowadza się tylko i wyłącznie do treningów i meczów. Przez ostatnie lata kariery piłkarskiej przekonałem się, że wielu ludzi liczy na naszą pomoc i zwraca się do nas z wieloma pytaniami o wsparcie. Kilka lat temu rozpoczęliśmy „Pomagamy Od Serca” i z roku na rok dążymy do tego, aby akcja rozrastała się, dzięki czemu zyskują najbardziej potrzebujące dzieci. Wraz z moją Fundacją zachęcamy Państwa do współpracy i wspólnej pomocy. Pomagamy i dalej będziemy pomagać! - mówi sam Mariusz Stępiński, obecny gracz Chievo Werona, a zarazem założyciel Fundacji. Przy organizacji meczu pomaga mu także inny z byłych zawodników Widzewa Łódź, a obecnie dyrektor sportowy Wisły Płock - Łukasz Masłowski.
V. edycja „Pomagamy Od Serca” nie ogranicza się jednak tylko do sportowych emocji. To także występ artystów muzycznych na scenie usytuowanej na jednej z trybun stadionu. Wśród gwiazd zaproszonych na tegoroczną edycję Akcji znaleźli sie między innymi: Patrycja Markowska, zespoły Video oraz Lady Pank, a także znany artysta kabaretowy Marcin Daniec.
Finałem akcji „Pomagamy Od Serca” jest Bal Charytatywny połączony z licytacjami. Do wygrania będą wyjątkowe, unikalne koszulki i gadżety osób ze świata sportu z certyfikatem potwierdzającym ich autentyczność. Dochód z licytacji przeznaczony zostanie na leczenie najbardziej potrzebujących! Galę poprowadzi Marcin Daniec.
Akcja odbędzie się w niedzielę 2 września na Stadionie Miejskim w Łodzi przy Alei Piłsudskiego 138. Obiekt ten pozwala w pełni wykorzystać potencjał inicjatywy. W poprzednich edycjach „Pomagamy Od Serca” zainteresowanie osób chcących uczestniczyć w akcji było bowiem dużo większe od pojemności miejsca. Turniej wygrał w kategorii Sportowa Impreza Roku 2016 w 19. edycji Plebiscytu 7 Wspaniałych organizowanym przez Nasze Radio. Wstęp na wydarzenie kosztuje dziesięć złotych.