

W swoim piątym miesiącu pracy w najwyższej lidze Dariusz Banasik z Radomiaka Radom po raz pierwszy został wybrany przez szkoleniowców innych klubów Trenerem Miesiąca w Ekstraklasy. To także pierwsze takie wyróżnienie dla przedstawiciela Radomiaka.
W listopadzie 2021 roku beniaminek rozegrał trzy mecze, wygrywając wszystkie bez straty gola. Trener Banasik jako jedyny trener w lidze mógł się pochwalić kompletem punktów, jego podopieczni pokonali Górnik Zabrze, KGHM Zagłębie Lubin i Wisłę Kraków. Dodając do tego wcześniejsze wygrane z Górnikiem Łęczna i Cracovią, beniaminek ustanowił klubowy rekord zwycięstw z rzędu w Ekstraklasie.
Imponująca postawa drużyny po awansie do PKO Bank Polski Ekstraklasy budzi skojarzenia z zeszłoroczną grą Warty Poznań. To właśnie jej szkoleniowiec, Piotr Tworek, był ostatnim trenerem aktualnego beniaminka z nagrodą Trenera Miesiąca w lutym 2021 roku. Przed nimi mógł to o sobie powiedzieć tylko Marcin Brosz w lipcu 2017 roku.
Wyboru Trenera Miesiąca
tradycyjnie dokonali szkoleniowcy osiemnastu drużyn PKO Bank Polski
Ekstraklasy. W listopadzie Banasik zebrał równo połowę ligowych głosów (9).
Pozostałymi podzielili się Kosta Runjaic z Pogoni Szczecin (4), Maciej Skorża z
Lecha Poznań (3), po jednym otrzymali też Jan Urban (Górnik Zabrze) i Adam
Majewski (PGE FKS Stal Mielec).
TRENERZY MIESIĄCA PKO BANK POLSKI EKSTRAKLASY 2021/2022
LISTOPAD 2021: DARIUSZ BANASIK (RADOMIAK RADOM)
PAŹDZIERNIK 2021: MACIEJ SKORŻA (LECH POZNAŃ)
WRZESIEŃ 2021: TOMASZ KACZMAREK (LECHIA GDAŃSK)
SIERPIEŃ 2021: MACIEJ SKORŻA (LECH POZNAŃ)
LIPIEC 2021: JACEK MAGIERA (ŚLĄSK WROCŁAW)