PKO BP Ekstraklasa Blog

[SKRÓT] Motor 3:4 Widzew - Rollercoaster w Lublinie

Autor:IB,
sobota, 19.10.2024

To był jeden z najbardziej szalonych meczów w tym sezonie. Od pierwszych do ostatnich sekund można było się poczuć jak na kolejce górskiej.

FC 25 - premiera

Wszystko zaczęło się w 22. sekundzie, gdy Piotr Ceglarz strzelił najszybszego gola w tym sezonie. Niecały kwadrans później Motor Lublin podwyższył prowadzenie i mało kto mógł przypuszczać, że nie minie pół godziny meczu, jak Widzew osiągnie wyrównanie. To pierwszy mecz od 2003 roku, gdy obie drużyny strzelili minimum po 2 gole w ciągu pierwszych 24 minut spotkania (wtedy: Górnik Zabrze - Widzew Łódź). Na początku drugiej połowy goście prowadzili już 4:2, ale beniaminek nie odpuszczał. Kacper Wełniak minutę po wejściu na boisko zdobył bramkę kontaktową, ale nie została ona uznana z powodu pozycji spalonej. Przed końcem meczu zdołał jednak zapisać się na liście strzelców, dając nadzieję swojemu zespołowi. Motor ostatecznie nie zdobył punktów w tym meczu, a Widzew Łódź świętował 4. zwycięstwo na przestrzeni 5 ostatnich wyjazdów do Lublina.

MOTOR 3:4 WIDZEW